Güneşli Bahçe “Güzel Ve Çirkin” ~ Beşinci Bölüm

Güneşli Bahçe “Güzel Ve Çirkin” ~ Beşinci Bölüm

Güneşli Bahçe “Güzel ve Çirkin”

5.Bölüm

“O gün, yani buraya geldiğim gün, Onur’un telefon konuşmasını dinlemiş, paraya ihtiyacı olduğu için yapabileceklerinin başında beni arkadaşına önermek olduğunu duymuş, duyduklarımın şokuyla, hava aydınlanır aydınlanmaz evden çıkmıştım, Nereye gideceğim konusunda hiçbir fikrim yoktu, üstelik param ya da satacak hiçbir şeyim de kalmamıştı, kimliğimi, çantamı, hiçbir şeyimi almadan çıkmıştım evden, sonrasını biliyorsun.”

“Biliyorum” dedi. Buğuluydu gözleri. Sanki şimdi onun söyleyecek milyonlarca şeyi varmış ama nereden başlayacağını bilemiyormuş gibi, ellerime uzandı, avuçlarının içinde minicikti ellerim, sanki bende miniciktim karşısında, küçülmüş, yok olmuştum.

“Hepsi geçti, bugün ve sonsuza dek benimle kal, beraber yaşlanalım.” dedi.

Bir cümlesiyle yeniden dünyaya dönmeme neden oldu, kocaman gözlerimde yaşlarla dinledim onu, ayağa kalkıp sarılmak, orada ölmek istedim, geçmişi geleceği hiç düşünmeden, sadece o an içinde yaşamak ve ölmek…

Sarıldım, kollarına bıraktım kendimi ve hıçkırarak ağlamak istedim, hiçbir şey söylemeyecek, hatta ismimi bile sormayacaktı, beni hiç eleştirmeyecek, hiçbir davranışıma kızmayacaktı, çünkü bunlar onun kişiliğinde yoktu, çünkü o huzurluydu, adı huzurdu, benim bundan sonraki hayatımın tadı tuzuydu.

“İsmimi sormayacak mısın?” dedim.

“İsminin ne olmasını isterdin?” dedi.

“Hayat” dedim.

“Hayat” dedi.

~~~

Hakkında Şebnem Kartal İşseven

hayatına Güneş doğmuş şanslı bir kadın

Yoruma kapalı.

Scroll To Top