Güneşli Bahçe “Güzel Ve Çirkin” ~ Sekizinci Bölüm

Güneşli Bahçe “Güzel Ve Çirkin” ~ Sekizinci Bölüm

Güneşli Bahçe “Güzel ve Çirkin”

8.Bölüm

Gözlerimi kocaman açarak uyandığım bir sabah gözlerimin alev alev yandığını, vücudumda bazı değişiklikler olduğunu fark ettim. Ali’ye sokuldum ve sanırım hamileyim dedim. Söylediğim şeye nasıl tepki vereceğini bilemiyordum ki kocaman gülümsemesinin içinden gamzesini gördüm ve yine tutamadım gözyaşlarımı. Bu sefer ne üzüntüden, ne de korkudan değildi gözümden akan yaşlar, mutluluğu dibine kadar yaşıyordum.

O günden sonra sakin hayatımız daha da sakin, yumuşacık bir hal almıştı. Ali benimle daha da fazla ilgileniyor, sevgisiyle beni göklere çıkartıyordu. Mutluluğumuzu anlatmaya yetecek kelimeleri seçemiyor, O’nun gözlerine her baktığımda şükretmekten başka yapacak bir şey bulamıyordum.

Karnım yavaş yavaş büyümeye, içim hareketlenmeye başlamıştı. Her şey eski usuldü ve ne doktora gidiyor, ne de bebeğimizin cinsiyetinin ne olacağını merak etmiyorduk.

Ben Ali’nin endişelerini dindiriyordum, Ali benim endişelerimi ve bir elmanın iki yarısı gibi şekilleniyordu hayatımız, korktuğumu anladığı anda ellerimi avuçlarının içine alıyor “Ben Buradayım” diyordu, biliyordum, sonsuz bir güven duygusuyla bağlanmıştım ona.

Ali kitap okumayı çok seviyordu, ben de onu dinlemeye bayılıyordum, çünkü ses tonunda insanın içine ferahlık veren bir dinginlik vardı. Ali bize kitap okurken karnımdaki yaşamın hareketlendiğine, mutlu olduğuna şahit oluyor, ellerimizi ona doluyor, onunla huzur buluyorduk.

Artık zaman eskisinden daha da yavaş akıyordu, avuçlarımızda tuttuğumuz anılarımız sadece bizimle alakalı olmuş, geçmişe dair hiçbir şey kalmamıştı hayatımızda.

Ne ben Onur’u düşünüyordum, ne de Ali Funda’yı…

~~~

Hakkında Şebnem Kartal İşseven

hayatına Güneş doğmuş şanslı bir kadın

Yoruma kapalı.

Scroll To Top